DragonBall Unbound

PBF DB unbound

Ogłoszenie

forum w trakcie budowy. szukam pomocników, pisac na PW

#1 2008-03-05 18:18:50

Rikudou

namek-jin lvl-1

Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 27
Punktów :   
KI: 400
HP: 400
siła: 300
szybkosc: 300
celnosc: 300

styl pisania na forum

Otóż ostatnio zastanawiałem się nad nowym stylem pisania na forum. Wiemy, że wszyscy piszą tak sucho, jakby z pozycji narratora, czy też nawet po prostu gracza przed kompem. Moja propozycja polega na tym aby wprowadzić fabularne odgrywanie postaci (ci co grali w RPG takie jak Neuroshima, DnD i podobne to będą wiedzieli o co chodzi). Polega to na tym, że gracz posiada swój profil(osobny temat opatrzony jego własnym nickiem) w którym zawarte będą informacje o zachowaniu, historii i wyglądzie postaci i innych duperelach. Urozmaici to grę, a o walkach już nie wspomnę.Poza rozbudowanymi profilami będzie na forum obowiązywał system fabularnego pisania. Moim zdaniem da to świetny efekt w treningach, czy Ichiraku Ramen i innych miejscach tego typu. Ów system polega na opisywaniu reakcji i zachowaniu gracza. Można by zachowanie zamykać w tagach(jakichś znaczkach na przykład jak w grach na silniku Vallheru w **) aby można było wyraźnie odróżnić co robi postac. Dla przykładu, w Ichiraku Ramen(wykorzystam te tagi z Vallheru ale można je oczywiście zmienić):

*drzwi do restauracji otwarły się, wszyscy siedzący poczuli ukłucie chłodu kiedy wysoka, postać spowita czarnym płaszczem wkroczyła do pomieszczenia* Witajcie*powiedziała nie zwracając na nikogo uwagi, po czym
zrzuciła z głowy kaptur, ów osobą był Lan*

Zatem to co robi nasza postać opisujemy w ** na przykład *wchodzi do pomieszczenia* a dialogów w ogóle nie zamykamy czyli wychodzi coś takiego: *wchodzi do pomieszczenia* Witajcie *mruknął*

Ten system usystematyzował by fabularne sesje które ja i inni MG mamy zamiar prowadzić. Poza tym będą one jeszcze ciekawsze bo można by dawać zadania specjalnie pod charakter czy zachowanie postaci. A i jeszcze przykładowy profil jakby ktoś nie wiedział do końca o co mi chodzi:

Wygląd:
Wysoka, czarnowłosa postać, ubrana w czarny płaszcz z wysokim kołnierzem. Pod płaszczem nosi czarną koszulę bez rękawów z ręcznie dzierganymi dziurkami pod szyja, przez które przewleczony jest luźny rzemyk. Do tego jakieś proste spodnie i buty które nie utrudniają skradania się. Pod

Zachowanie:
Jest pogodny i uśmiechnięty. Nie pasuje to jednak do natury jego biju, która rozsiewa wokół siebię aurę chłodu.

Etc. Etc, niebardzo chce mi się teraz pisać. Zatem mówcie czy jesteście na tak czy nie, i zadawajcie pytania.

                                   [txt from NarutoGaiden by Landgon]


#złoto:
#ekwipunek:

#umiejetnosci:

#techniki:

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl